4 ilde bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı

KAYSERİ Kayseri'de 80 konut, yeni alıcı koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri zarfında karantinaya alındı. Edinilen bilgiye takriben, merkez Melikgazi, Kocasinan ve Talas ilçelerinde oturan bazı şahısların hastanede yapılan Kovid-19 testi pozitif çıktı. Bu şahısların oturduğu binalar.

4 ilde bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı
01 Ağustos 2020 - 17:15

KAYSERİ

Kayseri'de 80 konut, yeni alıcı koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri zarfında karantinaya alındı.

Edinilen bilgiye takriben, merkez Melikgazi, Kocasinan ve Talas ilçelerinde oturan bazı şahısların hastanede yapılan Kovid-19 testi pozitif çıktı.

Bu şahısların oturduğu binalardaki 80 dairede, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı doğrultusunda 14 gün karantina uygulaması başlatıldı.

SİVAS

Valilikten yapılan açıklamada, Kovid-19 salgınının yayılarak vatandaşların hayatını korkutma etmesini engellemek ve sosyal izolasyonu sağlamak amacıyla Divriği ilçesi Çiğdemli köyünün İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındığı bildirildi.

Açıklamada, karantina sebebiyle köye giriş ve çıkışların yasaklandığı belirtildi.

ADIYAMAN

Adıyaman'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri dahilinde 9 evde karantina uygulaması başlatıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya tarafından, şehir merkezinde ikamet eden bazı vatandaşların Kovid-19 test sonuçları pozitif çıktı.

Bunun üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulunca, salgınla uğraş dahilinde yeni kararlar alındı.

Bu kapsamda Alitaşı, Cumhuriyet, İmamağa, Malazgirt, Sümerevler, Yavuz Selim, Yunus Emre ve Yeni mahallerindeki 9 evde karantina uygulanmasına karar verildi.

BİLECİK

Bilecik'te 3 ev, yeni herif koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri dahilinde karantinaya alındı.

Osmaneli İlçe Hıfzıssıhha Kurulundan yapılan açıklamada, Selimiye köyünde testleri pozitif meydana çıkan hastalar ve temaslı kişilerle ilgili egzersiz başlatıldığı belirtildi.

Vatandaşları salgından gözetmek amacıyla 3 evde karantina uygulaması başlatıldığı bildiren açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Koronavirüs testleri pozitif çıkan hastalarla ve temaslı şahıslarla ilgili olarak 3 evin karantinaya alınması kararlaştırılmıştır. Karantina şartlarına uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun ilgili maddesi uyarınca idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna kadar kanunun ilgili maddeleri uyarınca işlem yapılmasına, konusu kabahat teşkil eden davranışlara Türk Canice Kanunu'nun 195. maddesi zarfında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına oy birliğiyle karar verilmiştir."

Bu haber sizlere medyaplay.com farkıyla sunulmuştur. Medya Play Sizin Gözünüz...

Kaynak: http://www.memurlar.net/haber/919304/4-ilde-bazi-yerlesim-yerleri-karantinaya-alindi.html

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum