65 yaşa 4, gençlere 3 gün izin masada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün AK Parti Genel Merkezinde yapılan MYK toplantısında koronavirüsle çaba ve kongre süreci masaya yatırıldı.

65 yaşa 4, gençlere 3 gün izin masada
05 Haziran 2020 - 07:51 - Güncelleme: 05 Haziran 2020 - 08:56

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün AK Parti Genel Merkezinde yapılan MYK toplantısında koronavirüsle çaba ve kongre süreci masaya yatırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüsle çaba sürecinde ilk kez MYK üyeleriyle yüz yüze görüşme yaptı. Edinilen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıda, Türkiye'nin, pandemi sürecini başarılı bir şekilde yürüttüğünü, havaların düzelmesiyle birlikte virüsün etkisinin azaldığını belirterek "Bilim Kurulunun çalışmaları ve olgu sonuçları da gösteriyor oysa benzeri yılbaşında hiç Covid-19 konuşmayacağız" değerlendirmesi yaptı.

65 yaş üstü vatandaşlara, sabırla evde kalarak tedbirlere uyduğu için teşekkür eden Erdoğan "Büyüklerimiz bizim için paha biçilmez. Virüsün onlara bulaşma riski yüksek. O sebeple tehlike grubundaki vatandaşlarımıza özel bir ihtimam gösteriyoruz" ifadelerini kullandı.

AY SONUNA DOĞRU YASAKLANMIŞ KALDIRILACAK

Toplantıda, 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma izninin arttırılması konusu da gündeme geldi. Edinilen bilgiye göre, 65 yaş üstü vatandaşların müsade gününün dört güne, 18 yaş altı gençlerin ise üç güne çıkarılması öngörülüyor. Haziran ayının ortası ya da sonuna doğru yasağın tamamen kaldırılması planlanıyor.

 

 

KONGRELER BEKLEMEDE

Teşkilat Başkanlığı da toplantıda kongre sürecine ilişkin sunum yaptı. Yapılan sunumda 973 ilçede yalnızca 187'sinde kongre yapıldığı belirtildi. Virüsün etkisinin azalmasıyla temmuz sonu, ağustos başı gibi ilçe kongrelerine, Eylül ayı sonuna içten ise il kongrelerine başlanacağı kaydedildi.

Damla Peker

 

Bu haber sizlere medyaplay.com farkıyla sunulmuştur. Medya Play Sizin Gözünüz...

 

Kaynak: http://www.memurlar.net/haber/909232/65-yasa-4-genclere-3-gun-izin-masada.html

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum