Azerbaycan'dan flaş karar! Karşı saldırı yapılacak

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, sivil güvenliği sağlamak amacıyla Ermenistan'a cephe hattı boyunca savunma kararı aldı. Abone ol AZERBAYCAN- Ermenistan hattında sıcak çatışma sürüyor.

Azerbaycan'dan flaş karar! Karşı saldırı yapılacak
27 Eylül 2020 - 23:48
Reklam

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, sivil güvenliği sağlamak amacıyla Ermenistan'a cephe hattı boyunca savunma kararı aldı.

Abone ol

AZERBAYCAN- Ermenistan hattında sıcak çatışma sürüyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan silahlı kuvvetlerine karşı savaş faaliyetlerini ve sivil halkın güvenliğini sağlamak amacıyla cephe hattı boyunca karşı saldırı kararı alındığını duyurdu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Ermenistan silahlı kuvvetlerinin savaş faaliyetini önlemek ve sivil halkın güvenliğini sağlamak için Azerbaycan Ordusu komutanlığı tüm cephe boyunca bir karşı saldırı başlatmaya karar verdi. Personelimiz ve tank birimlerimiz, füze ve topçu birlikleri, cephe uçakları ve insansız hava araçlarının desteğiyle, cephede ve savunma derinliklerinde bulunan çok sayıda Ermeni kuvveti, askeri tesis ve askeri teçhizatı tespit edip imha etmektedir. Sahadan edinilen bilgilere göre, Ermeni hava savunma birimlerinin 12 OSA uçaksavar füze sistemi farklı yönlerde imha edildi. Azerbaycan Hava Kuvvetleri ’ne ait bir savaş helikopteri Tatar yönünde düşürüldü, mürettebat yaşıyor. Birliklerimizin hızlı karşı saldırısı devam ediyor."

Bu haber sizlere medyaplay.com farkıyla sunulmuştur. Medya Play Sizin Gözünüz...

Kaynak: https://www.internethaber.com/azerbaycandan-flas-karar-karsi-saldiri-yapilacak-2129436h.htm

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum