Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa çıkma yasağını iptal etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı şu şekilde: "Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi koronavirüsten gözetmek için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa çıkma yasağını iptal etti
05 Haziran 2020 - 12:59 - Güncelleme: 05 Haziran 2020 - 13:42

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı şu şekilde: "Bilindiği gibi salgın döneminde, milletimizi koronavirüsten gözetmek için çok sayıda tedbiri hayata geçirdik. Bunlardan biri de bütün Türkiye ’de veya belirtilen illerimizde uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarıydı. Esasen, en son sınırlamanın ardındaki bu yöntemi her yerde kullanmayı düşünmüyorduk. Oysa, bir ara 700 küsurlere kadar inen jurnal olgu sayısı hemen hemen bini buldu. Bu negatif gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini yeniden gündemimize olmak zorunda kaldık.

Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece bildiri edilmişti. Ama vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı bitmiş gözden geçirmeye yöneltti. Tek amacı hastalığın yayılmasını durdurmak ve vatandaşımızı gözetmek olan bu kararın, farklı sosyal ve hesaplı sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonradan her tarafta günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı." Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum.

AYRINTILAR GELİYOR...

 

Bu haber sizlere medyaplay.com farkıyla sunulmuştur. Medya Play Sizin Gözünüz...

 

Kaynak: http://www.ensonhaber.com/gundem/966-cumhurbaskani-erdogandan-koronavirus-mesaji

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum