Kanal İstanbul imar planında sona gelindi

Edinilen bilgilere tarafından, minik ölçekli planları tamamlayan Çevre Bakanlığı, Arnavutköy ve Başakşehir Belediyeleri ile bir takım alanlarda yer teminine ilişkin ayrıntıları görüşüyor.

Kanal İstanbul imar planında sona gelindi
02 Haziran 2020 - 07:36 - Güncelleme: 02 Haziran 2020 - 08:32

Edinilen bilgilere tarafından, minik ölçekli planları tamamlayan Çevre Bakanlığı, Arnavutköy ve Başakşehir Belediyeleri ile bir takım alanlarda yer teminine ilişkin ayrıntıları görüşüyor. Bu ay son detayların karara bağlanması ve temmuz başında imar planlarının askıya çıkarılması öngörülüyor. Bunun peşinde itiraz süreci başlayacak ve işlem Ulaştırma ve Altyapılar Bakanlığı'na geçecek.

28 Mart'ta Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevine atanan Adil Karaismailoğlu'nun da dev projeler noktasında ilgisini Kanal İstanbul Projesi'nde yoğunlaştırdığı öğrenildi. Bakan Karaismailoğlu'nun proje ile ilgili tüm ayrıntılı dosyaları masasına yığdığı ve projeyi en öncelikli konulardan biri olarak belirlediği belirtiliyor. İmar planları tamamlanarak sürecin Ulaştırma Bakanlığı'na devri ile birlikte ise ihale ilanına yılın ikinci yarısında çıkılması planlanıyor. 75 milyar liraya mülk olması beklenen Kanal İstanbul, yedi yılda tamamlanacak.

Osman Çobanoğlu

 

Bu haber sizlere medyaplay.com farkıyla sunulmuştur. Medya Play Sizin Gözünüz...

 

Kaynak: http://www.memurlar.net/haber/908615/kanal-istanbul-imar-planinda-sona-gelindi.html

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum