Koronavirüs hastası yoğun bakımdan seslendi: Evinizde kalın

Mehmet Sezer, bir akrabasının düğününe katılıp memleketine tatile gittikten sonra geçtiğimiz hafta İstanbul'a döndü.

Koronavirüs hastası yoğun bakımdan seslendi: Evinizde kalın
01 Ağustos 2020 - 17:15

Mehmet Sezer, bir akrabasının düğününe katılıp memleketine tatile gittikten sonra geçtiğimiz hafta İstanbul'a döndü. nefes darlığı ve halsizlik şikayeti başlayınca Prof. Dr. Feriha Öz Ivedi Koşul Hastanesi'ne başvurdu. Yapılan testlerde Kovid pozitif olduğu ortaya çıkınca 4 gün önce hastaneye yatırıldı ve tansiyonu da yüksek seyrettiği için yoğun bakım servisine alındı. Burada yüksek eğilim oksijen tedavisi ile bir nebze de olsa solunum yetmezliği şikayeti eksilen Sezer, hayatı her tarafında yaklaşık olarak hiç doktora gitmediğini söyleyerek "Benim başıma gelmez diyip hafife almayın. Ben maske takmaya mesafemi korumaya aşırı özen gösteren biriydim. Ateşimi ölçmeden evden çıkmazdım. Lakin sokaklar maskesiz dolaşan insanlarla dolu. Siz korunsanız da maskesiz biri sizi riske atabiliyor" diye konuştu.

"HAYATIMDA HEKIM NEDİR BİLMEZDİM"

"25 yıl önce emekli oldum. Emekli olduktan daha sonra dahi doktor yüzü görmedim" diyen Sezer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ne olacak canım dememek gerekli. Seslenmek fakat oluyormuş. Ne kadar biz tedbirimizi alırsak alalım, yanınızda elini kolunu sallayarak oturan, dolaşan duyarsız bir vatandaş yüzünden belki, hastanede cefa çekiyorum şu lahza. Ben nerede kaptığımı bilmiyorum sahiden. Çocuklar iki haftadır köyde. Ben burada yalnızdım. Ama düğünümüz vardı. Ailemle beraberdik fakat ailemde kimse pozitif çıkmadı. Hepsi kontrolünü yaptırdı. Nereden kaptım inanın ancak bilmiyorum"

"KANSERİ GRİBİ BİLİYORSUN FAKAT BU, BİLMEDİĞİN BİR HASTALIK"

Tedbirine fazla dikkat eden biri olduğuna dikkat çekici eden Sezer, "Bir basamak çıkıyordum ikinci basamakta mutlaka ve mutlaka oturuyordum, nefes nefese kalıyordum halsizlikten. Daha Sonra buraya geldik, muayenelerimi kontrollerimi yaptılar ve bana acı gerçeği söylediler. Dünyam yıkıldı. Bilmediğim bir hastalık, kanser olsa biliyorsun, grip olsa biliyorsun. Ama Korona'yı bilmiyorsun Türkiye'ye yeni geldi, dünyaya yeni geldi kimse bilmiyor ki ne olacağını? Dünyanın sonu gibi. Bayramdasın ailenden sevdiklerinden uzaksın. Sesini bile duyamıyorsun sevdiklerinin. Ziyaret zaten yasak. Hayallerin var geleceği düşünüyorsun, her şeyi düşünüyorsun şurada yatarken. Hayal etmediğim aklımın ucundan geçmeyen bir şey. Bu yaşıma dek ağlamadım, şu yoğun bakıma girdiğimden beri ağlıyorum öyle kötü hissediyorsunuz psikolojik olarak" dedi.

"BU BAYRAM GÜNÜ TEK BAŞIMA BİR HASTANE ODASINDAYIM"

Hastaneye birincil yatırıldığı güne dek konuşmakta zeka zorlandığını anlatan Mehmet Sezer, sözlerini şöyle noktaladı: "Bundan sonra koronasız hayat değil. Buna alışmamız gerekiyor. Ciğerlerim parçalanıyor gibiydi ilk geldiğimde. Nefesim kesiliyordu. Allah'a şükür iki üç gündür buradaki tedaviler sayesinde toparladım daha iyiyim. Hemşirelerimiz, doktorlarımız burada canla başla çalışıyorlar, hakları ödenmez. Allah bu hastaneyi yapandan razı olsun, nasıl iyi bakıyorlar. Türk milletine sesleniyorum, ne olursa olsun evde kalın. Bu bayram da el öpmeyiverin. Ananız babanız da olsa yakın temasa geçmeyin. İki metre uzaktan mesafede durun, telefonla haberleşin gitmeniz durum değil. Sevdiklerinizle göz göze gelince elini öpmüş gibi oluyorsunuz zaten. Bayram diyip bir şey olmaz demeyin ne olursunuz ziyaretleri belirlenmiş. Bakın işte, ben bu bayram günü çoluğum çocuğumdan uzakta tek başıma bir odadayım. En zoruma dışarı giden de bu."

Bu haber sizlere medyaplay.com farkıyla sunulmuştur. Medya Play Sizin Gözünüz...

Kaynak: http://www.memurlar.net/haber/919355/koronavirus-hastasi-yogun-bakimdan-seslendi-evinizde-kalin.html

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum