Kurban Bayramı için çirkin ifadeler kullananlara okkalı cevap!

İşte Esra Elönü'nün o yazısı;      Bayram, birkaç kez yutkunmaktır ancak kursağına dizdiklerini hatırlatır.

Kurban Bayramı için çirkin ifadeler kullananlara okkalı cevap!
01 Ağustos 2020 - 16:59

İşte Esra Elönü'nün o yazısı; 

 

 

Bayram, birkaç kez yutkunmaktır ancak kursağına dizdiklerini hatırlatır. Garip bir his bulutu bayram. Sevinsen, en son kiminle sevindiğin eksiktir yanında, üzülsen en son beraber güldüğün fazladır. En fazla çocuklara yakıştırdığım elbisedir bayram. Ambalajından firar etmiş bütün şekerlerin çocuklara hücumu. Ben bayramı seyretmeyi severim.

Hele oysa kurban bayramlarını.. Kurban Bayramı dediğinde aklıma İsmail ’in üstüne giyip çıkarmadığı bayramlık Hacer merhameti gelir. Daha Sonra sırf İbrahim ’in inandıklarına inandığım için kurban ettiklerimi katliam sayan cehiller. Senin inandıklarına onlar inanmıyor, sen de onların inanmayışına inanamıyorsun. Kurban cinayettir, diyerek senin Allah ’a kurban ettiğine acınacak şey gösterdiklerini mi düşünürsün ?

 

 

Onların derdi, Allah ’a kurban ederek inandıklarını kurban etmemen.

Bunlar karşısında her Hacer daha fazla sarılır İsmail ’ine. Biz İbrahim ’in inandıklarına inanmaktan duyduğumuz şerefle, güler geçeriz bu kavurma tabaklarına.

Yasin Börü niçin parça parça edildi düşünsene. O ağırbaşlı nehir, annesinin en temiz sayfası neden değil aramızda. Elindeki poşette yoksul ve çaresizlere dağıtacağı kurban etleri vardı hatırla. Bunu dağ başında kaçırdıkları evlatların hayatlarını dağıtan cellatlar anlayamaz. Yasin ’i mümin bir genç olduğu için öldürdüler. Onu İbrahim inandıklarına iman ettiği için, Allah'a kurban edilenleri dağıttığı için. 

"MEŞHUR KASAPTA YİYİNCE HOŞ ÇÜNKÜ PAYLAŞMIYORSUN AMA ALLAH ADINA KESİNCE İLKEL OLUYORSUN"

O meşhur modern kasabın et mağazasında konut parasında Pîri Zola kemirmek hoş geliyor çünkü paylaşmıyorsun ama Allah adına kesip paylaşınca bedevi ve ilkel oluyorsun. O etin bir yetim kursaktan geçmesi ceza (!) fakat o yetimin kilosu kadar et yemek yemek modernlik. He kurban he. 

"BUNLARINKİ HAYVAN HASSASİYETİ DEĞİL"

Bir her birine de çıkmış Kurban emrine mitolojik diyor. Yani ağzına kadar çöp şiş dolu fıçılar bostan ahkamı kesince kahkahalarımı zorunlu kurban ediyorum ne diyeyim .

Bunlarınki hayvan hassasiyeti filan da yok. Allah'ın emirlerini yerine getiren insanlara duydukları öfke. 

Zan Dündar da “Kan Krallığı” yazmış. Bu görkemli bağnazlığın yanında gidecek en rezil sos da onun yazdıkları. Kan Krallığı öyle mi? Kan Krallığını 15 Temmuz'da canını vatan için kurban edenlerde görseydin.

Neyse, sizi hatırından çıkmak için Teşrik Tekbirlerini unutmamak en iyisi.  Allahuekber..

Yedi Gündem
Abone Ol

Bu haber sizlere medyaplay.com farkıyla sunulmuştur. Medya Play Sizin Gözünüz...

Kaynak: https://www.haber7.com/guncel/haber/3000259-kurban-bayrami-icin-cirkin-ifadeler-kullananlara-okkali-cevap

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum