Miçotakis Fransa'dan 18 Rafale savaş uçağı alacak

YUNANİSTAN Başbakanı Kiriakos Miçotakis ’in, bugün Korsika ’da Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmesi öncesinde, Yunan Deniz Kuvvetleri için iki Fransız fırkateyninin kiralanmasının masada olduğu ifade edildi. Abone ol Avrupa Birliği ’nin güney ülkeleri (MED7), .

Miçotakis Fransa'dan 18 Rafale savaş uçağı alacak
10 Eylül 2020 - 14:25 - Güncelleme: 10 Eylül 2020 - 16:02

YUNANİSTAN Başbakanı Kiriakos Miçotakis ’in, bugün Korsika ’da Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşmesi öncesinde, Yunan Deniz Kuvvetleri için iki Fransız fırkateyninin kiralanmasının masada olduğu ifade edildi.

Abone ol

Avrupa Birliği ’nin güney ülkeleri (MED7), bugün Fransa ’nın Korsika adasında bir araya gelecek.Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ’in, bugün Korsika ’da Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ​ile bir araya gelecek. 

Yunan basınının "Fransa ’dan ödünç fırkateyn" başlıklarıyla aktardığı haberinde, Macron, Miçotakis ’e yeni fırkateyn satılıncaya kadar 2019 ’da inşa edilmiş FREMM tipi iki fırkateynin finansal kiralama yoluyla Atina'ya tahsis edilmesinin önerileceği kaydedildi.

Uçak satın alımı masada
Yunan medyası görüşmede, Miçotakis ’in Yunan hava kuvvetlerini güçlendirmenin yollarini aradığını bu bağlamda, Fransa ’dan Rafale tipi savaş uçağı alımı, deniz kuvvetlerini için de "Belharra" tipi firkateyn alımının masada olacağı ifade edildi.

18 Rafale tipi savaş uçağı
Yunan medyası aynı zamanda, Fransa'nın Atina'ya 12'si yeni olmak üzere, toplamda 18 Rafale tipi savaş uçağı ve halihazırda iki firkateynini kiralamak için anlaşmaya varıldığını ileri sürdü. Öte yandan, Miçotakis'in önümüzdeki hafta Selanik'te Yunanistan'ın yeni silahlandırma programını açıklayacağı kaydedildi. 

 

Bu haber sizlere medyaplay.com farkıyla sunulmuştur. Medya Play Sizin Gözünüz...

 

Kaynak: https://www.internethaber.com/micotakis-fransadan-18-rafale-savas-ucagi-alacak-2125770h.htm

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum