Son dakika: Suudi Arabistan ile Katar arasında anlaşma sağlandı

Kuveyt ve ABD arabuluculuğunda Suudi Arabistan ile Katar arasında ilişkilerin normalleştirilmesi için yürütülen görüşmelerde ilerleme sağlandı ve kara, deniz ve hava sınırlarının bu akşam itibarıyla açılması için anlaşmaya varıldı. KATAR'I ASILSIZ İDDİAYLA SUÇLAMIŞLARD.

Son dakika: Suudi Arabistan ile Katar arasında anlaşma sağlandı
04 Ocak 2021 - 23:59 - Güncelleme: 05 Ocak 2021 - 11:33

Kuveyt ve ABD arabuluculuğunda Suudi Arabistan ile Katar arasında ilişkilerin normalleştirilmesi için yürütülen görüşmelerde ilerleme sağlandı ve kara, deniz ve hava sınırlarının bu akşam itibarıyla açılması için anlaşmaya varıldı.

KATAR'I ASILSIZ İDDİAYLA SUÇLAMIŞLARDI

 

Suudi Arabistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn, Haziran 2017'de Katar'ı "teröre destek vermekle ve bölgeyi istikrarsızlaştırmayı hedefleyen politikalar gütmekle" suçlamıştı.Bu dört ülke Katar'a 13 maddelik bir talep listesi sunmuş ve bunun reddedilmesinin ardından hem ambargo uygulamaya başlamış hem de diplomatik ilişkileri kesmişti.

TÜRKİYE'DEN İLK AÇIKLAMA

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, ''Katar ile Suudi Arabistan arasında kara, deniz ve hava sınırlarının bu akşam itibarıyla açılmasına yönelik alınan kararı memnuniyetle karşılıyoruz.'' ifadelerine yer verildi.

KATAR EMİRLİK DİVANI: KATAR EMİRİ AL SANİ, YARIN YAPILACAK 41. KÖRFEZ İŞBİRLİĞİ KONSEYİ ZİRVESİ'NE KATILACAK

Katar Emirlik Divanı'ndan yapılan açıklamada 'Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, yarın yapılacak 41. Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi'ne katılacak' denildi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

 

Bu haber sizlere medyaplay.com farkıyla sunulmuştur. Medya Play Sizin Gözünüz...

 

Kaynak: https://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/3052741-son-dakika-suudi-arabistan-ile-katar-arasinda-anlasma-saglandi

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum