Tüfenkci, muhalefetin Ayasofya tutumunu eleştirdi

AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti Malatya İl Başkanlığı ’nca düzenlenen Teşkilat Bayramlaşma Programına katıldı. Covid-19 salgını ile mücadelede dahilinde vatandaşları tedbirlere uymaları konusunda uyararak sözlerine başlayan Tüfenkci, “Te.

Tüfenkci, muhalefetin Ayasofya tutumunu eleştirdi
02 Ağustos 2020 - 22:12

AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, AK Parti Malatya İl Başkanlığı ’nca düzenlenen Teşkilat Bayramlaşma Programına katıldı.

Covid-19 salgını ile mücadelede dahilinde vatandaşları tedbirlere uymaları konusunda uyararak sözlerine başlayan Tüfenkci, “Teslimiyetin, sadakatin, yardımlaşmanın nişanesi olan bu bayramın birazcık da buruk kutlanması hepimizi üzüyor ama sabır göstermemiz gereken günlerdeyiz. Maske hijyen ve sosyal mesafeye uyarı edersek bu salgını da en az zararla atlatmış oluruz“ şeklinde konuştu.

Salgın sürecinde Türkiye ’nin aldığı tedbirlerle dünyanın imrenme ettiği bir ülke konumunda olduğuna uyarı çeken Tüfenkci, Ayasofya ’nın ibadete açılmasını hatırlattı ve muhalefetin Ayasofya üzerinden tutumunu eleştirdi.

Tüfenkci, “Bu işlem içerisinde hükumetimizin yapmış olduğu icraatlere baktığımız vakit salgına dünyada baş bildiren ekonomik kriz ve ticaretin küçülmesine rağmen dev eserlere imza atıyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye keza büyümeye keza hizmete devam ediyor. AK Parti devir özelliğinde işlere imza atıyor. Milletimizi özgürleştirme, zincirleri kırma noktasında adımlar attık.

Allah ’a hamdolsun Ayasofya ’da böyle oldu vurulan zincirleri kırmış olduk. Buna rağmen muhalefet milletimizin gönlündeki sevinci acıtmak için Atatürk üzerinden bir ağız dalaşı başlattı. Esasında Türkiye ’de kimsenin Atatürk ile ilgili bir sorunu değil, Türkiye Cumhuriyeti ’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ile ilgili kimse bir söz de söyleyemez. Dikkat edin AK Parti 28 Şubat ’taki cefa yasalarını kaldırırken gündeme gelen tartışmalar acilen başka bir versiyon ile gündeme geliyor. Birileri rakamlarla oynayarak birileri birtakım olumsuzlukları büyüterek gündeme taşımaya çalışıyorsa biz de Türkiye ’nin her köşesinde yaptığımız hizmetleri anlatacağız anlatmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Salgın sürecinde AK Belediyelerinin hizmetlerinin de takdire şayan olduğunun altını çizen Tüfenkci, “Biz belediyelerimizin yaptıklarını anlatma noktasında eksik kalıyoruz” sözleriyle özeleştiri yaptı.

Tüfenkci, “AK Belediyelerimiz salgın sürecinde dertleri ile dertlenme milletin sıkıntılarını giderme noktasında büyük fedakarlıklar yaptılar yapmaya devam ediyorlar biz belediyelerimizin yaptıklarını anlatma noktasında eksik kalıyoruz. Malatya ölçeğinde su fazla fiyatı yüksek derler lakin büyükşehirler aralarında Malatya en ucuz içme suyunu içiyor. Yine temizlik noktasında da her belediyemiz çok iyi işler çıkarıyor gidin diğer taraftan Adana belediyesinin halini görün bundan başka bizim en ufak bir ilçemize gidin, kıyas yapın. Biz yaptıklarımızı anlatma noktasında geride kalıyoruz. Yine Cumhurbaşkanımıza ne dek teşekkür etsek azdır. Gerek kayısı gerek Yeni Malatyaspor ile ilgili müjdesi gerekse Malatya ’ya ilgisi alakasından dolayı Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Tüfenkci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın Malatya ’ya selamlarını ileterek sözlerini noktaladı.

Yedi Gündem
Abone Ol

Bu haber sizlere medyaplay.com farkıyla sunulmuştur. Medya Play Sizin Gözünüz...

Kaynak: https://www.haber7.com/guncel/haber/3000562-tufenkci-muhalefetin-ayasofya-tutumunu-elestirdi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum